تولید لباس کار صنعتی و تبلیغاتی و ملزومات ایمنی 66400103 همراه :09122002229

کفش کار

چرا به کفش کار نیاز داریم؟

در محیط کار افتادن اشیاء یک امری عادی و همیشگی است پس باید پاهای کارکنا را در برابر این امر محافظت کنیم و این امر راهی جزء پوشیدن اجباری کفش کار ندارد. بنابراین کفش کار یکی از ابزار ضروری در لباس کار می باشد.

پا  قلب دوم انسان است و یک از اعضایی است که خطر زیادی در محیط کارآنرا تحدید میکند و به دلیل اینکه عصب های زیادی از پا عبور میکند باید حفاظت آنرا جدی بگیریم به همین منظور کارکنان در محیط کار نسبت به شرایطی که دارند باید کفش کار مناسب با آن محیط را بپوشند.

چه کارکنانی به کفش کار نیاز دارند؟

کارکنانی که در نزدیک کوره و یا در قسمتهای ریخته گری کار می کنند باید از کفش ایمنی نسوز استفاده کنند. کفش ایمنی نسوز می تواند دمای 150 درجه سانتیگراد را تحمل کند.

بهترین نوع کفش کار

پر مصرف ترین کفش کار یا همان کفش ایمنی از نوعی است که در قسمت پنجه آن از فولاد استفاده می شود و این امر به خاطر جلوگیری از آسیب دیدگی و یا قطع انگشتان پا در برابر افتادن اجسام سنگین مورد استفاده قرار میگیرد و زیره این کفش کارها از جنس pu ساخته می شود تا قابلیت انعطاف پذیری داشته باشد.

گاهی اوقات در محیط کاری با مواد روغنی سرو کار داریم که خطر سرخوردن در این محیط ها چندین برابر است پس باید از کفش هایی استفاده کنیم که در مقابل لغزش و سر خوردن پا را محافظت کند . در بعضی از محیط ها هم باید پاها را در برابر جریان الکتریسیته محافظت کرد .پس ملاحظه می فرمایید که برای هر محیط کاری باید از کفش کار مناسب با آن محیط استفاده کرد و این امر مقدور نمیباشد مگر این که ما محیط کاری خود را به خوبی بشناسیم.

جنس کفش کار معمولا جنس چرم ( عایق برق ) یا pvc ( عایق شیمیایی ) مورد استفاده قرار می گیرد.

 

* نکته: نکته قابل توجه دیگر که برای تمام محیط ها کارایی دارد این است که کفش نباید باعث خستگی کارکنان شود و باد احساس خوب و راحتی را با پوشیدن آن کفش کار داشته باشند.

 

 

  

تماس و پشتیبانی

دفتر مرکزی : تهران، خیابان جمهوری، بین دانشگاه و فخررازی، پلاک997واحد3

نجاریان  09122002229

تلفن : 66400103 - 66400107 -  66403700

اینستاگرام: pakansanat

لباس کار

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree