ماسک تنفسی

ماسک تنفسی Respiratory mask

وسایل حفاظت از سیستم تنفسی یا ماسک های تنفسی (ماسک ایمنی) جزئی از لباسکار هستند که به منظور حفاظت از سیستم تنفسی طراحی شده اند که با قرار گرفتن بر روی صورت از استنشاق هوای آلوده جلوگیری می کنند.

ماسک ها این حفاظت را بوسیله گرفتن آلاینده ها از هوای استنشاقی وهمچنین هوارسانی از طریق یک منبع هوای قابل استنشاق تامین می کنند.

در واقع ماسک تنفسی وسیله ای ایمن برای حفاظت از سیستم تنفسی کارکنان در صنایع مختلف است و می تواند فرد را از استنشاق هوای آلوده ایمن نگه دارد.

ماسک های سلولزی اولین انتخاب در هنگام آلودگی های هوا و یا گرد و غبار می باشد.

طراحی ماسک ها در خرید آنها تاثیر دارد و بستگی دارد که ماسک تنفسی در چه شغلی مورد استفاده قرار می گیرد.

ماسک فیلتردار صنعتی بیشتر در مشاغل صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد و کاربرد خاص دیگری ندارد.

اگر می خواهید بهترین انتخاب را برای ماسک تنفسی داشته باشید باید توجه داشته باشید که نوع آلاینده و نوع ماده خطرناک در محیط کار شما چیست تا بتوان بر طبق آن ماسک مناسبی را انتخاب کنیم تا کارکنان ما در امنیت کامل باشند.

انواع ماسک تنفسی

ماسکهای تنفسی به دو دسته تقسیم می شوند ماسک تنفسی نیم صورت  که معمولا قسمت دهان و بینی را می پوشاند و بیشتر در مشاغلی که مواد حساسی در آنها وجود ندارد مورد استفاده قرار می گیرد به همین علت بیشتر به  عنوان ماسک دهانی معروف است. ماسک تنفسی تمام صورت  که بیشتر به ماسک شیمیایی معروف است و برای محافظت از تمام اعضای صورت مورد استفاده قرار میگیرد و برای جلوگیری از مواد آلاینده به دستگاه تنفسی مورد استفاده قرار میگیرد و در مشاغلی که با مواد آلاینده خطرناکی سروکار دارند  و یا آزمایشگاهها مورد استفاده قرار می گیرند.

نکات ایمنی در انتخاب‌ وسايل‌ حفاظت سیستم تنفسي

نکات ایمنی در استفاده از ماسک تنفسی

 

ماسک تنفسی
ماسک تنفسی

معرفی استانداردهای مختلف در ماسک تنفسی

فیلترهای حذف کننده ی ذرات توسط موسسه ی ملی سلامت و امنیت شغلی براساس ذرات و مقدار ذراتی که آن ها فیلتر می کنند رده بندی می شوند.

این رده بندی براساس حروف به شرح ذیل می باشد :

بالاترین سطح حفاظت در موقعیت های مختلف که هم ذرات مبتنی بر روغن و هم غیرروغنی را فیلتر می کند، ماسکP100 می باشد.

 

نگهداري‌ و استفاده‌ از دستگاه‌هاي‌ حفاظت‌ تنفسي‌

تاریخ انقضا ماسک فیلتردار

 

به طور کلی عمر ماسک 8 ساعت کاری می باشد اما اگر یکی از تغییرات زیر را در ماسک دیدید پس عمر ماسک تمام شده و دیگر قابل استفاده نمی باشد:

تولیدی ماسک تنفسی پاکان صنعت

شرکت پاکان صنعت با هدف تهیه و تولید لوازم ایمنی و با بهره‌ گیری از فناوری مدرن و نیروهای مجرب، آماده ارائه بهترین خدمات به شما مشتریان گرامی می باشد.

گالری تصاویر ماسک تنفسیبرای مشاهده کلیک فرمایید

برای بهره مندی از مشاوره رایگان با شماره های 66400103 و 66400107 و یا شماره موبایل 09122002229 نجاریان، شرکت تولیدی پاکان صنعت تماس حاصل فرمایید .  

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree