لباس کار صنعتی

یک امری که در صنعت کار واجب است و باید حتما رعایت شود لباس کار مناسب است.

لباس کار در برابر خطرات ناشی از کار ، کارکنان را محافظت میکند.

لباس صنعتی که در محل کار مورد استفاده قرار میگیرد مزایایی دارد که می توان به نمونه هایی از آن اشاره کرد. اولین و مهمترین آنها حفظ سلامت جان فرد در محیط کار می باشد.

مسئله قابل توجه دیگری هم وجود دارد کهافزایش نظم و هماهنگی در بین کارکنان بوجود می آید و تمام قسمتها را می توان از یکدیگر متمایز کرد و نظارت بیشتر برای بهتر شد کارها و بالا بردن کارایی محل کار در هر بخش را داشته باشیم.

با استفاده از لباس کارهای صنعتی در محیط کار می توان آسیب های ناشی از کا را به حداقل رساند.

ویژگی های لباسکار صنعتی مناسب

لباس صنعتی چه ویژگی هایی می تواند داشته باشد تا هر چه بیشتر به کارایی که از آن انتظار میرود را در دسترس داشته باشیم.

یکی از وسایل محافظتی که برای هر فرد در محیط کارش لازم و ضروری است لباس کار مناسب با آن محیط و متناسب با اندازه های آن فرد است.

در مشاغل صنعتی این الزام بیشتر خود را نشان می دهد و ضرورت لباس کار بیشتر احساس می شود مخصوصا در مشاغلی مانند نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع ذوب فلزات، صنایعی که با مواد شیمیایی و پیلسه های جوشکار  و ... سرو کار دارند.

لباس کارهای حفاظتی که در برابر گرما مقاوم هستند و مخصوص آتش نشان ها تولید می شود .  لباس های نسوزی که برای کارکنان جلوی کوره کار می کنند تهیه و تولید می شود.

تمیز کردن لباس کار صنعتی

نکته قابل توجه درباره لباس کار های صنعتی این است که باید پاکیزگی این لباس ها حتما رعایت شود زیرا این لباس ها مخصوصا در صنایع نفت و یا صنایعی که با مواد نفتی و یا مواد شیمیایی سروکار دارند اگر لباس آلوده داشته باشند می تواند خطرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.

برای پاک کردن لباس کارها معمولا از مواد سفید کننده  استفاده می شود که آن مواد می تواند به پارچه اسیب بزند و حتی برای خود فرد هم ضرر دارد ولی جایگزین دیگری هم به صورت سنتی وجود دارد و آن هم جوش شیرین است که هم لباس را تمیز می کند و هم می تواند اطراف را ضد عفونی می کند.

ویژگی اساسی لباس های کاز ضد اسیدی

لباس کار صنعتی در محیط هایی که با مواد اسیدی و رادیواکتیوی هستند باید هچ جای نفوذی نداشته باشد.

 

 

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree