تولید لباس کار صنعتی و تبلیغاتی و ملزومات ایمنی 66400103 همراه :09122002229

چه لباس کاری برای تعمیرکاران مناسب است؟

تقریبا تمام مشاغل خدماتی از لباس کار استفاده میکنند. به همین دلیل هم در نوشته های قبلی سایت  در مورد انواع لباس های مناسب برای انواع مشاغل صحبت کردیم، در این نوشته قصد داریم در مورد لباسکارهای مخصوص تعمیرکاران و خصوصایت لباس های آنها صحبت کنیم.

لباس کار مخصوص تعمیرکاران

ویژگی های تعمیرکاران خودرو چه خصویت هایی دارد؟

همه ی افرادی که در تعمیرات خودرو فعالیت دارند. به این دلیل که به طور مدوام با اجرای ماشین سر و کار دارند، خیلی زود لباس هایشان خاکی، روغنی و... میشود، به همین دلیل هم باید با استفاده از لباس های مخصوص کار از کثیف شدن و آسیب رسیدن به لباس ها جلوگیری کنیم. 

به این دلیل که ممکن است تعمیرکاران نیار داشته باشند که روی زمین دراز بکشند و کار کنند و یا ممکن است روی زمین زانو بزنند به همین دلیل هم باید از لباس های مخصوصی برای این منظور استفاده شود. 

زمانی که فردی روی زمین فعالیت میکند، معمولا به این دلیل که لباس هایش در تماس با گرد و غبار قرار میگیرند، زود تر کثیف میشوند، و ما نمیتوانیم هر بار تنها با دست گرد و غبار یا چربی های ناشی از کار را از روی لباس ها پاک کنیم و همچنین برخی از لک ها برای همیشه روی پارچه میمانند و به هیچ وجه نمیتوان آنها را پاک کرد. 

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای لباس های تعمیرکاران پیش بیاید این است که لباسهایشان با گیر کردن به تجهیزات خودرو و .... پاره شوند. و پاره کردن آنها را نمیتوانیم به هیچ وجه جبران کنیم.

به همین دلیل هم نیاز است که حتما از لباسکار به این منظور استفاده کنیم. تا لباس های اصلیمان خراب نشوند. به همین دلیل هم لباس های تعمیرکاران باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. تا با هر بار شست و شو و... دچار خرابی نشوند. 

به طور کلی بهتر است که لباس های تعمیرکاران خودرو را از جنس پلی استر یا پنبه بسازیم تا هم از تنش ها در امان باشند و هم اینکه این جنس لباس در طول روز بسیار راحت است. 

همچنین از آنجایی که مکانیک ها همواره با ابزار های مختلف از جمله آچارها و... استفاده میکنند به همین دلیل هم لباس های آنها باید دارای جیب های مناسبی باشد که بتوانند وسایل پر کاربردی که در طور روز بسیار از آنها استفاده میکنند را در جیب های خود قرار دهند، به همین دلیل هم از مهمترین مواردی که لباس های کار باید داشته باشند جیب های کاربردی است. 

برای امنیت بیشتر افرادی که از لباس ها استفاده میکنند بهتر است که همواره از لباس هایی استفاده شود که جلو دکمه دار یا زیپ دار نداشته باشند و بهتر است که از لباس هایی استفاده شود که جلوبسته هستند و لباس های سرهمی بهترین لباس هایی هستند که میتوانیم از آنها استفاده کنیم. 

 

برای ایمنی بیشتر تعمیرکاران خودرو بهتر است از پوشیدن کفش های روباز خودداری شود و برای سلامتی بیشتر فرد بهتر است که از کفش هایی استفاه کنیم که سلامتی پاهای فرد را تضمین میکنند. میتوانید از کقش هایی استفاده کنید که در بخش جلوی پا از قطعات فولادی ساخته شده اند و پای فرد را محافظت میکنند.

نکات مهم برای استفاده از لباس کارهای تعمیرکاران

  1. از استفاده از هرگونه قطعات اصافی ای که روی ابزارها و و لباس ها متصل میشوند خودداری کنید. 
  2. از تجمع کارگران در زیر جک ستونی خودداری کنید. 
  3. از انبار کردن وسایل غیر ضروری در چاله ی زیر خودداری کنید.
  4. حتما توجه داشته باشید که برای جلوگیری از سقوط خودرو در چاله ی سرویس باید در ابتدای دهانه ی چاله از آستانه استفاده شود. 
  5. حتما جک باید سالم باشد تا بتوانیم ارتفاع آن را مشخص کتیم. 
  6. حتما در کف چاله ی سرویس باید از دریچه فاضلات مناسب برخوردار باشد تا مایعات اضافی و روغن از آن منتفل شود. 
  7. هیچ وقت از ابزارهای شکسته استفاده نکیند و سعی کنید که همواره از ابزارهای سالم استفاده کنید، چون ممکن است که باعث صدمات جبران ناپذیری برای شما باشد. 
  8. از قرار دادن مواد اشتعال زا در داخل چالهی سرویس جدا خودداری نمایید. 

 

تماس و پشتیبانی

دفتر مرکزی : تهران، خیابان جمهوری، بین دانشگاه و فخررازی، پلاک997واحد3

نجاریان  09122002229

تلفن : 66400103 - 66400107 -  66403700

اینستاگرام: pakansanat

لباس کار

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree