تولید لباس کار صنعتی و تبلیغاتی و ملزومات ایمنی 66400103 همراه :09122002229

خصوصیت های لباس کار ایمنی

لباسکار یکی از مواردی است که استفاده از آنها در زمان هایی که در حال انجام کار هستیم توصیه میشود، استفاده از لباس کار معمولا برای ایمنی بیشتر  و محافظت از افراد در برابر خطرها استفاده میشود، اما در برخی موراد هم استفاده از آنها جنبه زیبایی دارد و برای مواقعی که میخواهیم به عنوان مثال تمام کارکنان لباس های یکسان داشته باشند استفاده میشود.

 

شرایط لباس های کار ایمنی چیست؟

معمولا زمانی که از لباسهای کار برای پوششی ایمنی استفاده میکنیم، میتوانند،  این لباسها باید دارای تنه ای سراسری باشند تا بتوانند تمام بدن و دست و پاهای کارکنان را در برابر خطرات محافظت کنند. که میتوانند به دو صورت لباس کار یک سره و یا کاپشن و شلوار باشند. 

بسته به کاربردی که لباس ها قرار است در آن استفاده شوند، الیاف لباس باید از الیاف طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشد، مثلا در کاربردهایی که افراد به طور مستقیم با حرارت در ارتباط هستند با از لباس هایی با درصد پنبه بالا استفاده کنند تا تبادل حرارتی در آنها ساده تر باشد، و علاوه بر محافظت از بدن فرد خود باعث آسیب رسیدن به آن هم نشود.

یا مثلا لباس های کار ایمنی ای که برای افرادی که در مکان های سرد و مرطوب کار میکنند باید مناسب و گرم باشد، یا افرادی که در کوره ها یا آتش نشانی کار میکنند باید لباسهای  ایمنی مقاوم در برابر حریق که از پارچه های ضد حریق مانند pvc ساخته شده اند و میتوانند بدن فرد را در برابر حرارت محافظت کنند استفاده کرد. 

 

 

برای ایمنی بیشتر، داشتن برخی خصوصیات برای لباس های ایمنی لازم و ضروری است. 

  1. لباس های ایمنی باید کاملا اندازه بدن فرد تولید شوند. 
  2. در صورتی که در محل هایی فعالیت داشته باشید که احتمال انفجار یا آتنتش سوزی در آها وجود داشته باشد باید از لباس های مقاوم در برابر حرارت استفاده کنید. تا احتمال آتش سوزی کم شود. 
  3. در صورتی که  در مکان هایی از لباسهای ایمنی استفاده میشود که مواد شیمیایی یا رادیو اکتیو در آنها وجود دارد حتما باید از از لباس هایی اسفتاده شود که بتواند جلوی نفوذ مواد شیمیایی به داخل لباس را جلوگیری کند. و از آسیب رسیدن به او جلوگیری کند. 
  4. بهتر است علاوه بر لباس های کار، برای محافظت بیشتر از کفش، کلاه و دستکش های مخصوص هم استفاده شود.
  5. در مکان های بازانی برای اینکه بتوانیم از رطوبت باران و سرما در امان بمانیم بهتر است ازلباسهای کلاه دار و لباس های ضد آب استفاده کنیم. 

 

تماس و پشتیبانی

دفتر مرکزی : تهران، خیابان جمهوری، بین دانشگاه و فخررازی، پلاک997واحد3

نجاریان  09122002229

تلفن : 66400103 - 66400107 -  66403700

اینستاگرام: pakansanat

لباس کار

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree