تولید لباس کار صنعتی و تبلیغاتی و ملزومات ایمنی 66400103 همراه :09122002229

انواع لباسکار بیمارستانی

پرسنل بیمارستان با توجه به مسئولیت و یا وظیفه ای که دارند لباسکارهای متفاوتی دارند که از رنگ، جنس و طرج متفاوتی دارند، حتی بیماران بیمارستان ها هم لباسهای مخصوصی دارند. به طور کلی تمام لباس های مورد استفاده در بیمارستان به شرح زیر هستند. 

 1.  لباس بیمار
 2.  لباس کارکنان خدماتی
 3. لباس پرسنل اتاق جراحی
 4. لباس پزشکان
 5. لباس پرستاران 
 6. لباس مخصوص پرسنل اداری بیمارستان 

در ادامه بررسی خصوصیات هر یک از این لباس ها صحبت خواهیم کرد. 

 

 

لباس بیمار

لباس های بیماران بیمارستان باید از جنس مناسب و رنگی باشد تا بیماران بیمارستان قابل تشخیص باشند، به طور معمول لباس بیماران در بیمارستان از جنس تترون و به رنگ آبی برای بیماران مرد و از رنگ صورتی برای بیماران خانم استفاده میشود. و لباس ها باید وزن کمی داشته باشند. 

لباس کارکنان خدمات

از آنجایی که کارکنان خدماتی در بیمارستان ها معمولا با مواد ضد عفونی کننده و شوینده سر و کار دارندف جنس لباس هایشان باید به شکلی باشد که در برابر مواد شوینده مقاومت مناسبی داشته باشد، همچنین در برابر ژاول که معمولا برای ضد عفونی بیمارستان ها استفاده میشود مقاومت داشته باشند و از رنگ ثابتی برخوردار باشند. 

لباس پرسنل اتاق جراحی 

لباس های اتاق عمل باید به رنگ سبز یا آبی و به جنس پارچه باشد به این دلیل که استریل کردن آنها ساده تر است. 

دلیل انتخاب رنگ سبر و آبی در اتاق عمل هم به دلیل این است که جراحان و پرستاران با نگاه کردن رنگ سبز و آبی میتوانند دید خود را برای دیدن رنگ قرمز خون و احشای بیماران بالا ببرند و تمرکز خوبی روی آنها داشته باشند.

لباس پزشکان

لباس پزشکان هم از گذشته به رنگ سفید بوده است، در برخی بیمارستان ها لباس کار پزشکان از روپوش و شلوار و در برخی دیگر تنها روپوش است. 

لباس فرم پرسنل اداری ساختمان

معمولا واحدهایی از جمله واحد های پذیرش، اداری و... در بیمارستان ها فرم های اداری دارند، لباس های خانم ها معمولا مانتو و شلوار اداری و برای آقایان پیراهن و شلوار است. 
لباس های بیمارستانی انواع مختلفی دارند که در مکان های مختلفی از جمله درمانگاه ها، بیمارستان ها، داروخانه، اتاق عمل ها و... استفاده میشود. 

جنس لباهای بیمارستانی

لباسهای بیمارستانی به دلیل در ارتباط بودن پزشکان با بیماران مختلف نیاز به شست و شوی مداوم، باید از پارچه هایی دوخته شوند که بتوان آنها را در فواصل زمانی کوتاه شست، معمولا جنس پارچه های لباس های بیمارستانی باید به شرح زیر باشد. 

 1. پارچه ترگال ساده
 2. پارچه فلامنت
 3. پارچه ویسکوز
 4. پارچه تترون
 5. برزنت
 6. پارچه ترگال کجراه

علاوه بر جنس لباس های پرسنل بیمارستان ها، جنس لباس بیماران هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و باید به شکلی باشد که با پوست بدن بیماران حساسیت نکند. بهترین جنس لباسی که برای بیماران میتوان استفاده کرد پارچه تترون است که هم بافت سیکی دارد و هم با تماس با بدن بیماران باعث بروز حساسیت نمیشود.

 

تماس و پشتیبانی

دفتر مرکزی : تهران، خیابان جمهوری، بین دانشگاه و فخررازی، پلاک997واحد3

نجاریان  09122002229

تلفن : 66400103 - 66400107 -  66403700

اینستاگرام: pakansanat

لباس کار

سایت شما برای نمایش بهتر نیاز به استفاده از کوکی دارد Cookie policy. I accept cookies from this site.Agree